KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Eğer mevcut odanız, yeni başlayacağınız bir bina için ya da tadilat yaptığınız bir eviniz için sistem entegrasyonu düşünüyorsanız, İdesis bu süreçteki her adımda her şeyin sorunsuz bir şekilde olması için yanınızda olacaktır.
 
Elektronik Mühendisliği eğitimi almış sistem tasarımcılarımız, proje yöneticilerimiz ve konusunda uzman kurulum teknisyenlerinden oluşan ekibimiz, her adımda size en iyi hizmeti sunarak bu zorlu süreçte en büyük yardımcınız olacaktır.
 
1. Keşif
Yaşam Tarzı Analizi: Yaşam şeklinizi, ihtiyaçlarınızı ve taleplerinizi belirleyerek, nasıl bir sistem kurulması gerektiğinin analizini yapıyoruz.  
Ön Teklifler ve Tasarımlar: Keşif sonrasında, talep ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek en uygun sistemi bir proje taslağı halinde, ön fiyat teklifimiz ile birlikte onayınıza sunuyoruz.  
Ürün Belirleme: Bütçenize uygun en iyi ürünleri belirleyerek, kullanılıcak ürünlerin tüm özelliklerini, görsellerini ayrıntılı bir fiyat çalışması ile birlikte onayınıza sunuyoruz.  
2. Tasarım
Sistem Tasarımı: Teklifte belirtilen bütün ürünleri ve bina içerisindeki yerleştitileceği konumları, mimari proje üzerinde gösterecek bir sistem projesi hazırlıyoruz. Ekipmanların verimli çalışabilmesi için ısı, erişim kolaylığı gibi fakörleri belirleyerek yerleştrileceği özel kabinler tasarlıyoruz.   Tesisat ve Altyapı: Tesisat projesi hazırlayarak, kurulacak sistem için ve gelecekte ihtiyaç duyulabilecek sistemlerin de tekrar bir tadilata gerek kalmadan kurulabilmesi için gerekli kablo alt yapısını kapsayan detaylı olarak hazırlanmış kablo tesisatı projesini elektrik firmanıza (eğer mevcut ise) yönlendiriyoruz.  İşlev Tanımlamalar: Her oda için özel olarak hazırlanmış bir fonksiyonel tanımlama listesi oluşturuyoz. Bu sayede kurulacak sistem ile ne tür işlevler yapılabileceği ve yapılamayacağı net olarak size sunulmuş oluyor.  
project management
3. Proje Yönetimi
Proje Takibi: Proje süresince, saha içinde bulunarak işleyişi takip eden, mimari ekip ile birlikte, mobilya, elektrik, inşaat uygulayıcılarına gerekli bilgileri anında verebilen herşeyin projede belirlendiği gibi olmasını sağlayacak bir proje yöneticisi atıyoruz.
Kararlaştırılmış Proje Teslim Zamanı: Projede görev alan bütün ekipler ile devamlı iletişim halinde olarak gerekli çaba ve özen gösterilerek projenin belirlenen zamanda bitmesini sağlıyoruz.
Saha Toplantıları: Proje yöneticimiz, sizinle devamlı kontak halinde kalarak, sizin saha ziyaretlerinizde ve sonrasında işleyiş veya sorunlarla ilgili bilgilendirilmenizi sağlamaktadır.
installation
4. Kurulum
Kablolama: Tüm kablolamalar bizim tarafımızdan veya diğer elektrik tesisat yüklenicisi tarafından bilgilendirilerek yapılmaktadır. Her iki durumdada tesisat aşaması bitmeden tüm kablolar tarafmızdan düzenli olarak test edilmektedir.
Ürün Siparişi ve Test: Sipariş edilmiş bütün ekipmanlar sahada konumlandırılmadan önce gerekli ön ayarlamalar ve testleri yapıldıktan sonra sahaya aktarılmaktadır.
Kablo düzenlemeleri: İnşaat işlemleri (sıva, boya) tamamlandıktan sonra kablolar düzenlenerek ve uçlarına gerekli konnektörler bağlandıktan sonra, test edilerek, ekipman kurulumuda hazır duruma getirilmektedir.
Ekipman Kurulumu: Hoparlörlerin, televizyonlarin, kontrol ünitelerinin ve diğer tüm ekipmanların kurulumu mühendislerimiz tarafından özenle yapılmaktadır.
setup
5. Devreye Alma
Sistem Programlaması: Bütün kontrol üniteleri sahada sizin özel istekleriniz göz önüne alınarak programlanır ve test edilir.
Sistem Optimizasyonu: Tüm ekipmanlar, özel test ve ölçüm cihazları yardımıyla yapılarak sistemden üst düzey performans alınacan şekilde optimize edilmektedir.
Sistem Bilgilendirmesi: Sizinle birlikte oda oda dolaşarak tüm sistemler hakkında bilgilendirmeler yapılır ve işlev tanımlamalarında belirtilmiş olan tüm fonksiyonların düzgün bir şekilde çalıştığına dair tarafınızdan onayı alınır.
Değerlendirme: Bir iki haftalık bir deneme süreci için sizi yeni sisteminizle başbaşa bırakıyoruz ve sonrasında herhangi bir değişiklik isteyip istemediğinizi ve değerlendirmenizi almak için sizinle tekrar iletişime geçiyoruz.
support
6. Teknik Destek
Kullanım Kılavuzu: Kişisel sisteminiz için özel hazırlanmış, sistemin nasıl çalıştığını anlatan kolay anlaşılan tüm detayları ve genel yapıyı içeren bir kullanım kılavuzu hazırlıyoruz ve garanti sertifikamızla birlikte size teslim ediyoruz.
Servis Kontratı: Aciliyet ve krtik durumlarına göre farklı servis cevap sürelerini içeren birkaç farklı kontrat anlaşmalarımız  bulunmaktadır. Acil servis hizmeti daha çabuk erişim gerektiren aydınlatma, ısıtma sistemleri veya daha esnek servis hizmeti gerektiren ses görüntü sistemleri gibi.
Takip Süreci: Sisteminize size teslim ettikten sonra belirli aralıklarla, sizinle iletişime geçerek gereksinimleriniz, memnuniyetiniz gereksinimleriniz takip edilmektedir.
© Tüm Hakları Saklıdır. EPSON & İDESİS Mühendislik